Piknik etnograficzny na szlaku rękodzieła ludowego 2019

To już w najbliższa środę! Piknik etnograficzny na szlaku rękodzieła ludowego województwa podlaskiego. Pogoda zapowiada się wspaniale:)

W Czarnej Wsi Kościelnej od godz. 11.00 czekają na Was :
– Mieczysław Hulewicz – warsztat kowalski ( ul. Sosnowa 4 a)
– Dorota Kudrewicz – pracownia garncarska ( ul. Sosnowa 19)
– Mirosław Piechowski – pracownia garncarska (ul. Piękna 27)
– Paweł Piechowski – pracownia garncarska ( ul. Piękna 29)
– Wojciech Maculewicz – pracownia garncarska ( ul. Piękna 55)
Tam spotkacie również pozostałych wspaniałych twórców ze szlaku – tkaczki, łyżkarza, rzeźbiarzy ludowych a od poniedziałku dodatkowo pisankarkę, zabawkarza, twórczynię krajek.
W czwartek grać będzie dla Was TRIO Akord a w piątek Kapela Batareja!
Wielbicieli tradycyjnych smaków i zdrowej żywności oraz wszystkich którzy zgłodnieją zapraszamy do gospodarstwa państwa Sienkiewicz “Kiszenie z tradycją” – ul. Ks.E.Szapela oraz pracowni Pawła Piechowskiego gdzie różnorodne smakołyki będzie serwowało Ptasie Radio.
Warto też pojechać odrobinę dalej do pobliskiego Niemczyna, gdzie w Centrum Rękodzieła Ludowego można będzie obejrzeć wystawę ceramiki z III Międzynarodowych Plenerów Garncarskich.
Zapraszamy serdecznie, przybywajcie na bliskie spotkanie z tradycją, kulturą ludową i niezwykłymi ludźmi!

Piknik etnograficzny na szlaku rękodzieła ludowego województwa podlaskiego 2018

W dniach 29 kwietnia – 1 maja 2018 r. zapraszamy do Czarnej Wsi Kościelnej na wyjątkowy piknik etnograficzny – święto Szlaku Rękodzieła Ludowego Województwa Podlaskiego. Impreza promująca najstarszy szlak etnograficzny w Polsce, opracowany i wdrożony w 1994r. przez Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Obejmuje on najcenniejsze zachowane w regionie pracownie i ośrodki rękodzielnicze, kultywujące tradycyjne technologie i wzornictwo.
Szlak od 24 lat przyciąga każdego roku tysiące turystów i miłośników sztuki ludowej z kraju i zagranicy. Impreza w atmosferze etnograficznego pikniku, odbędzie się w zagrodzie kowala i garncarzy wytwarzających ceramikę siwą w Czarnej Wsi Kościelnej.  Pracownie gościć będą też twórców z pozostałych miejscowości leżących na szlaku- janowskie tkaczki, pisankarki z Lipska, łyżkarza z pobliskiego Zamczyska, zabawkarza z Chwaszczewa, rzeźbiarzy z Sokółki. Rękodzielnicy i artyści ludowi zaprezentują swoje wyroby i technologie wykorzystywane do ich wytwarzania oraz będą zachęcać turystów do odwiedzenia warsztatów w trakcie sezonu.
Czytaj dalej Piknik etnograficzny na szlaku rękodzieła ludowego województwa podlaskiego 2018